Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

U19 vyhrála nad Baníkem 2:1

Druhé utkání po sobě vyhrála naše devatenáctka, když tentokráte vyhrála na půdě Baníku Ostrava stejným výsledkem jako v pondělním zápase proti Opavě, a to 2:1. Podařilo se jim otočit nepříznivý poločasový stav 0:1, když branky vstřelili Bílý a Sedláček.

FC Baník Ostrava "B" - FC Hlučín 1:2 (1:0)

Branky Hlučína: 48. Bílý, 61. Sedláček

Sestava : Charvát-Kaluža,Sedláček,Kodeš,Podraza-Dubnický (89.min. Plhák),Hanus (81.min.Židek),Bílý,Veřmiřovský-Hommes  (65.min. Gebauer)),Pop   nenastoupili: Volný, Müller,Blinka

hodnocení trenéra Daniše: K dalším MU jsme zavítali na půdu Baníku Ostrava. Utkání se odehrálo v Ostravě -Radvanicích. Znali jsme sílu soupeře a dobře jsme se připravili. Prvních 15 min. jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany a přehustit střed hříště. Timto způsobem jsme chtěli eliminovat velikou zbraň Baníku a to rychlou kombinaci ve středu hřiště - tato taktika se nám vyplatila. Od nějaké 15.min. jsme začali zlobit soupeře rychlou a důraznou hrou. Měli jsme až do závěru poločasu mírnou převahu, bohužel jsme to byli my, kdo inkasovali jako první - ve 41. min. po našem faulu soupeř rychle rozehrál a akci zakončil střelou do prázdné branky. O přestávce jsme naše borce nabádali, aby pokračovali v aktivitě a že utkání můžeme otočit. Po návratu na hřiště ve 48.min. po tečované střele jsme srovnali stav zásluhou Bílého na 1:1 a nadále jsme byli aktivní a tím jsme Baník viditelně zaskočíli. Naše aktivita byla po zásluze odměněna v 61.min., kdy se ve skrumáži prosadil Sedláček. Pak jsme zbytečně zalezli a přenechali aktivitu soupeři. Posledních 20 min. do nás Baník bušil a někdy jsme akce soupeře zastavovali se štěstím... paradoxně největší šance Baníku přišla v posledních sekundách utkání, kdy střelu z bezprostřední blízkosti skvěle zlikvidoval Charvát. Borci zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a celkový dojem.