Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

U14 zdolala Slovácko

Velmi dobré utkání odehrála naše U14 proti Slovácku a zaslouženě bere 3 body za výhru v poměru 3:1. Získat třetí výhru v řadě se pokusí hned ve středu, kdy hraje ve Vítkovicích.

FC Hlučín - 1.FC Slovácko 3:1 (1:0)

Střelci: 23. Levčík Lukáš, 39. Nevola Vojtěch, 59. Bizon Jakub - 47. Měšťánek Erik

Sestava : Folta (67. Kozelek ) - Martiník (61. Kolaska), Křižák, Zvara, Kocur - Kováč, Levčík, Kovala, Činčala - Handlíř, Nevola (52. Bizon )

Hodnocení trenéra Folty - Chtěli jsme navázat na vítězství proti Jihlavě. A zároveň uctít památku pana Vladimíra Mokrohajského st. dobrým výkonem, který v den utkání ráno zemřel :-( . A to se povedlo! Vybojované a zasloužené vítězství. Náš styl hry je poměrně fyzicky náročný, a proto bylo důležité, jak dlouho vydržíme se silami. Naštěstí jsme to zvládli poměrně dlouho a za to kluci zaslouží pochvalu. V každém případě hlavně v prvním poločase jsme byli lepší a měli spoustu příležitostí ke skórování. Krásné střely Kovaly, Levčíka, Kováče či Handlíře brankou neskončily, tyč zastavila Činčalův pokus. Ujal se až přímý kop Levčíka z cca 35-ti metrů, kdy střelou pod břevno nachytal hostujícího brankáře. Ale i Slovácko mělo 3 brankové příležitosti, které brankář kryl. Druhý poločas pro nás začal šťastně, když Levčíkův přímý kop opět z cca 35 metrů skončil na břevně a odražený míč hlavou vrátil do sítě náš nejmenší hráč Vojta Nevola - 2:0! Od této doby měli hosté více míč na noze, dobře kombinovali, ale my stále dobře dostupovali a napadali. Hosté se dostali ke dvěma nebezpečným střelám, které opět brankář kryl, jednu s pomocí břevna. Pak jsme ovšem špatně zahráli rohový kop a soupeř nás z brejku potrestal 2:1. Udělali jsme změny v rozestavení, prostřídali a snažili se o přidání uklidňující branky. Ta přišla 11 minut před koncem, kdy Křižák u naší šestnáctky vybojoval míč, vydal se s ním dopředu, prohodil si míč celkem kolem 3 hráčů Slovácka a ve správný okamžil přihrál křížem střídajícímu Bizonovi, který se štěstím prostřelil brankáře - 3:1! Pak už se toho zas tolik nestalo a kluci mohli slavit největší vítězství v sezóně nad velmi silným a kvalitním týmem Slovácka.