Příští zápas

SK Hanácká Slavia.. vs FC Hlučín

Datum a čas konání: 25.9.2021 16:00

Hlučín favoritovi statečně vzdoroval, rozhodlo prodloužení

Hlučínští fotbalisté ve středečním 2. kole MOL Cupu pořádně potrápili favorizovaný Baník. O postupu hostů rozhodl až gól ze 108. minuty prodloužení.

Po úvodním oťukávání, kdy měl Baník územní převahu, působili hlučínští plejeři minutu po minutě stále více sebevědoměji. Odhodlání domácích vytáhnout se na ligový Baník bylo obrovské. Ve 20. minutě Hlučín poprvé vážně zahrozil, Kundrátkův centr našel Neumanna, ten místo zakončení ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, ale kdyby pálil, možná by udělal lépe, protože obrana Baníku s vypjetím všech sil celou situací uhasila. Další obrovskou šanci Hlučína měl na kopačce Plesník, ale jeho zakončení z malého vápna po centru letělo nad!

Vzrušení před brankou Baníku, jehož nejnebezpečnějším momentem byla nebezpečná střela Jánoše těsně vedle, vygradovalo na konci prvního poločasu, ale Lokšovu hlavičku vyrazil brankář Budínský s námahou na roh. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Po změně stran Baník přidal na obrátkách a dění se odehrávalo především na polovině Hlučína. Kompaktně hrající defenzíva domácích ale Ostravany do šancí dlouho nepouštěla. Až v 83- minutě nastal klíčový moment utkání. Wala zahrál ve vlastním pokutovém území rukou a byl vyloučen. Pokutového kopu se ujal Kuzmanovič, ale Lapešovu branku přestřelil!

Hlučínu docházely síly, přesto i v prodloužení v početní nevýhodě velice dobře bránil bezbrankový stav. Hlučínští věřili v pokutové kopy, a to už by byla loterie. První polovinu prodloužení ubránili, únava byla značná. Ve 108. minutě Baník rozhodl, po Pokorného centru trefil hlučínský odchovanec Chvěja tyč, od ní se míč odrazil k dobíhajícímu Smékalovi a ten se zblízka nemýlil.

Hlučín už ve zbývajícím čase neměl čas ani síly na inkasovanou branku zareagovat, přesto si zaslouží za svůj výkon absolutorium. Do dalšího kola MOL Cupu postupuje Baník po těsném vítězství 1:0

Lubomír Adler, hlavní trenér FC Hlučín: "Byl to zápas se vším všudy. Porážka nás mrzí, kluci ale zaslouží za výkon velký obdiv a poděkování. Baník jsme chtěli potrápit, což se nám podařilo. Dostali jsme zápas do prodloužení a více než sto minut to drželi na 0:0. Je škoda, že jsme to nedotáhli aspoň do těch penalt. I my jsme nějaký gól dát mohli. Kluci to ale odmakali parádně, zvládli to i takticky. Bylo by naivní, kdybychom si to s Baníkem chtěli rozdat na férovku, to by dopadlo špatně."

FC Hlučín - FC Baník Ostrava 0:1 po prodloužení

Branky: 108. Smékal

Žluté karty: Neumann – Azevedo, Smékal, Jánoš,

Červená karta: 83. Wala

FC Hlučín: Lapeš – Wala, Plesník, Hasala, Lehnert – Opatřil (77. Holzer) – Kundrátek, Mládek, Neumann (63. Hykel), Tomšů (106. Wolf), Moučka (99. Dostál) – Lokša (77. Buchvaldek).

FC Baník Ostrava: Budínský V. – Sanneh (99. Smékal), Pokorný, Harušťák (89. Juroška), Granečný (80. Jaroň) – Sor, Budinský, Jánoš, Kuzmanovič,  De Azevedo (57. Fleišman) – Almási (57. Chvěja)

Rozhodčí: Michal Křepský – Adam Horák, Stanislav Pochylý