FC Hlučín

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Hlučín
www.fchlucin.cz

Příští zápas

FC Viktoria Otrokovice vs FC Hlučín

Datum a čas konání: 31.7.2021 10:15

Kormidla FC Hlučín se ujal Lubomír Adler

Kormidla FC Hlučín se ujal Lubomír Adler

Společně s majitelem Petrem Táčem přichází z Petřkovic do Hlučína také nový hlavní trenér Lubomír Adler, jenž u kormidla A mužstva nahradil Romana Westa, který odchází do SFC Opava. 49letý Adler se vrací do staronového prostředí a věří, že bude s mužstvem úspěšný.

Jak probíhaly námluvy s Hlučínem?

Situace s Romanem Westem se nějak vyvinula, takže jsem dostal nabídku a vůbec jsem neváhal. V Hlučíně jsem působil již na sklonku své hráčské kariéry. Setkal jsem se tady s úžasnými hráči a dá se říct, že jsme každou sezonu postupovali. Mám na to perfektní vzpomínky, když jsem dokonce dělal v Hlučíně správce a dva roky jsem tam trénoval mládež. Hlučín je pro mě velká srdcovka a na tu práci se hodně těším. Myslím si, že to bude velmi zajímavé.

V posledních letech se v Hlučíně dost investovalo do zázemí stadionu. Jak se vám líbí?

Podle mého názoru má už teď druholigovou úroveň a to se tam pořád ještě něco buduje. Město do toho investovalo dost peněz, takže jde o velmi zajímavou fotbalovou destinaci. Cítím se tady velice dobře.

V realizačním týmu se opřete o pomoc svého asistenta Davida Levčíka a trenéra brankářů Antonína Bučka. Jak se vám s nimi spolupracuje?

Je velmi důležité, že mám v realizačním týmu lidi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Známe se navíc i s lidmi, kteří v Hlučíně fotbal dělají, takže tohle je pro mě velké plus. Aspoň si na sebe nemusíme dlouho zvykat.

Jak bude vypadat hráčský kádr?

Ještě bych nechtěl konkrétně jmenovat, ale kádr bude z větší části tvořen hráči z Petřkovic. Zůstali tady ale i mladí kluci z Hlučína (Kolenko, Němček, Wolf, Radim Dostál, Buchvaldek, Opatřil, Patrik Kundrátek, a Kolaska – pozn. autora), kteří jsou velmi šikovní. Pokud mužstvo ještě trošku doplníme, tak bude kádr velmi zajímavý. Máme třeba čtyři výborné gólmany včetně Pepy Květoně.

Jak zní vaše trenérská filozofie?

Chceme, aby to mělo hlavu a patu. Neradi bychom vytvořili mužstvo, které bude hrát dobře rok, ale potom to půjde dolů. Potřebujeme, aby dostávali příležitost mladí kluci a byli pak zajímaví pro vyšší soutěže.

Co všechno máte v plánu během přípravy?

Začali jsme v pondělí 10. května, přičemž až do 19. června nás každý víkend čeká přípravný zápas. Během týdne budeme mít kondiční bloky, abychom dohnali tréninkový a herní výpadek. Potřebujeme máknout, když jde vidět, že se s tím kluci zatím trošku perou. Potom nastane čtrnáctidenní volno. Zkraje července se do toho zase opřeme. Doufejme, že se nová sezona spustí již na začátku srpna a dostaneme možnost se ukázat.

Po tak dlouhé pauze se určitě musíte hodně těšit...

Pauza byla strašně dlouhá pro úplně všechny lidi, kteří se ve fotbale pohybují. Snad budou moct dorazit i diváci. Hrozně se na to těším. Fotbal miluju, takže po psychické stránce byl pro ten uplynulý rok hodně náročný. Mám teď obrovskou motivaci. Jsem sám zvědavý, jak na to budou reagovat soupeři. Všichni se asi budou chtít ukázat.

Jaké máte ambice? Pomýšlíte na postup do druhé ligy?

Věřím, že budeme úspěšní. Musíme do kabiny napumpovat energii a vytvořit správnou chemii, aby to fungovalo. Jsem ambiciózní člověk, takže chci pořád vyhrávat. Za každou cenu se nikam netlačíme, ale samozřejmě chceme být nejlepší. Přejeme si přilákat na stadion fanoušky a do klubu nové sponzory. Postup jsme si ovšem za jasný cíl nestanovili. Uvidíme, co z toho nakonec vyleze.

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FC Hlučín 0 0:0 0
2. FK Blansko 0 0:0 0
3. FC Baník Ostrava "B" 0 0:0 0
4. SK Uničov 0 0:0 0
5. Rosice 0 0:0 0
6. FC Velké Meziříčí 0 0:0 0
7. 1.SC Znojmo 0 0:0 0
8. SK Hanácká Slavia.. 0 0:0 0
9. FC Dolní Benešov 0 0:0 0
10. MFK Frýdek-Místek 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín B 0 0:0 0
12. FC Vysočina Jihlava "B" 0 0:0 0
13. SK Sigma Olomouc "B" 0 0:0 0
14. FC Vratimov 0 0:0 0
15. ČSK Uherský Brod 0 0:0 0
16. SFK Vrchovina 0 0:0 0
17. FC Viktoria Otrokovice 0 0:0 0
18. 1. FC Slovácko "B" 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

MFK Frýdek-Místek
FC Hlučín
1:2
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 391777
Posledních 30 dnů: 5577 | Posledních 7 dnů: 2096 | Poslední den: 190

© 2021 FC Hlučín | Všechna práva vyhrazena | david.kuban@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne