FC Hlučín

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Hlučín
www.fchlucin.cz

Příští zápas

SK Hanácká Slavia.. vs FC Hlučín

Datum a čas konání: 25.9.2021 16:00

Prohlášení spolumajitelů klubu FC Hlučín

Prohlášení spolumajitelů klubu FC Hlučín

Vážení přátelé, fanoušci, příznivci hlučínského fotbalu, 

jak říká klasik, nic netrvá věčně a jak už asi víte, také naše působení v klubu FC Hlučín se blíží ke konci. 

Naše počátky v této sportovní organizaci se datují ke květnu 2014, kdy se klub potýkal s existenčními problémy a hrozil jeho zánik. Situace v klubu byla nestabilní, a to, jak personálně co se týče vedení klubu, trenérů i členů jednotlivých mládežnických týmů, tak finanční situace klubu, která byla špatná, klub měl řadu dluhů ve výši vyšších jednotek milionů korun. Dále ho sžírala řada problémů vzniklých v důsledku nezvládnutého manažerského řízení a protiprávních jednání některých osob, podílejících se na tehdejším fungování klubu.

 Náš příchod do klubu však byl pro nás výzvou. Měli jsme v klubu děti, historicky se klub ve vztahu k výchově mládeže prezentoval skvěle, okolní velké kluby se topily ve svých problémech a my se zkušenostmi z malých vesnických klubů z okolí Hlučína a jako správní milovníci fotbalu jsme zkrátka „do toho šli“,to jsme však netušili, že organizace a řízení většího fotbalového klubu skýtá takové obtíže, kterými jsme si následně prošli. Je to prostě firma se vším všudy, navíc je zde specifická práce s lidmi, ať už to jsou děti, dospívající mládež, dospělí fotbalisti, nebo trenéři a v neposlední řadě také rodiče malých fotbalistů.

V oblasti mládežnického fotbalu jsme ušli kus cesty a užili radosti, kdy jsme během našeho působení dvakrát postoupili do nejvyšší celostátní dorostenecké ligy a naši dospívající borci měřili síly s takovými fotbalovými obry jako je Sparta, Slávie, Plzeň, Baník nebo Olomouc. Pro kluky to určitě byla krásná zkušenost a jistě zážitky na celý život. I mladší ročníky zaznamenaly sportovní úspěchy. Myslíme si, že jsme udělali kus práce, zejména u těch nejmladších. Snažili jsme se vytvořit podmínky pro rozšíření mládežnických řad od školičky po U19 a za posledních 7 let se počet dětí, působících ve 12 fotbalových týmech, rozšířil ze 183 na nynějších 302 dětí. Zde jsme velmi apelovali nejen na sportovní hledisko, ale také na výchovný faktor a studijní úspěchy, protože jsme si uvědomovali, že drtivá většina těchto dětí se určitě bude v budoucnu živit něčím jiným než fotbalem.

To samozřejmě skýtá velké nároky na organizaci, finance, zázemí, administrativu, vybavení, odborně zdatný personál, což si upřímně myslíme, že se nám v Hlučíně podařilo velmi zlepšit, a dnes na rozhodujících místech pracují opravdoví profesionálové. 

Hodně jsme apelovali na výchovu mládeže nejenom ve smyslu sportovním, ale zejména s cílem vychovat z každého mladého fotbalisty, působícího v našem klubu, především slušného člověka. 

Ve spolupráci s Městem Hlučín a MŠMT, jsme za poslední roky dokázali velkou přeměnu technického a sportovního zázemí a myslíme, že jsme se významně posunuli v žebříčku standardu vybavenosti fotbalového stadionu v naší zemi. Dnes po sobě necháváme stadion, který se zázemím může rovnat standartu 2. Ligy a v nejbližších letech do něj není nutno významně investovat. 

Toto byl také jeden z našich velkých cílů a úkolů, které jsme si vytyčili, když jsme do Hlučína přišli. 
Myslíme si, že můžeme směle prohlásit, že co se týče úrovně mládeže a úrovně fotbalového zázemí, dnes se FC Hlučín řadí mezi 30 nejlepších klubů v České Republice. 

U dospělého fotbalu jsme získali mnoho zkušeností. V průběhu let jsme zjistili, že kvalita týmu není jen o kvalitě jednotlivých hráčů, trenérů, podmínkách pro sport a zázemí, ale je to koktejl namíchaný z prvků jako je kolektiv, charakter, pokora, zodpovědnost, předvídavost, zkrátka v mnohém i psychologie a určitě bychom mohli pokračovat ve výčtu dalších. Dospělý fotbal v Hlučíně nám dělal radosti i vrásky, neboť fotbalová houpačka v tabulkovém umístění v jednotlivých letech nám nedala spát, ať to bylo v době, kdy jsme sahali po postupu do druhé ligy nebo jsme bojovali ve středu tabulky.

Samozřejmě víme, že je vždy co zlepšovat a že jsme některé věci mohli uchopit ještě lépe, ale naše hlavní pracovní úsilí směřuje do našich mimo fotbalových pracovních aktivit, avšak i přesto jsme se fotbalu věnovali opravdu, kdy jen to šlo. Bylo to v našem volném i pracovním čase, pokud to bylo jen možné. Nicméně i naše podnikání mimo fotbal zažívá turbulentní časy, zaměstnáváme stovky lidí a musíme v poslední době řešit spoustu problémů, které dříve nebyly. I podmínky pro výchovu mládeže se za posledních 7 let diametrálně změnily a my jsme naráželi na náš strop a to jak pracovně, tak i zdravotně. 

Zhruba před rokem, jsme se rozhodli, že bychom rádi naši činnost v FC Hlučín ukončili, samozřejmě za předpokladu, že se nám podaří najít nástupce, který svými schopnostmi, financemi i zkušenostmi s fotbalem bude schopen zaručit, že fotbal v Hlučíně bude v rámci možností pokračovat minimálně na stejné úrovni, kterou se podařilo nastavit nám. Během posledních několika měsíců proběhlo několik jednání s různými zájemci, nakonec jsme se rozhodli pro pana Petra Táče, který v Hlučíně žije a v sousedních Petřkovicích dokázal, že fotbal umí dělat možná lépe než my. Navíc nám garantoval, že mládež v Hlučíně nebude odložena na druhou kolej.

Nastal čas, kdy si můžeme říci: HOTOVO, MŮŽEME ODEJÍT. 

Klub je vystavěný, zajištěný, s velkou perspektivou do budoucna. Na své maturitní stužce měl jeden z nás motto: „V tom nejlepším příběh končí“, a tak je to i nyní. Děkujeme za spolupráci, především Městu Hlučín, ZŠ dr. Miroslava Tyrše, hráčům, rodičům, pořadatelům, sponzorům, fanouškům, a všem těm, kteří nám jakýmkoliv způsobem pomáhali a přejeme novému vedení klubu, zejména novému majiteli Petru Táčovi mnoho úspěchů

Děkujeme za spolupráci Milan Hudeczek, Václav Lichovník a Alan Jančík.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. SK Hanácká Slavia.. 9 18:8 21
2. SK Sigma Olomouc "B" 9 22:6 20
3. FC Baník Ostrava "B" 8 18:10 19
4. FK Blansko 9 20:16 18
5. Rosice 8 12:8 16
6. SK Uničov 8 14:6 15
7. FC Hlučín 9 15:8 15
8. 1. FC Slovácko "B" 8 14:9 13
9. FC Fastav Zlín B 8 15:10 12
10. ČSK Uherský Brod 8 10:8 11
11. FC Vratimov 8 12:12 11
12. FC Velké Meziříčí 9 12:15 11
13. FC Dolní Benešov 9 9:16 11
14. MFK Frýdek-Místek 9 11:23 8
15. SFK Vrchovina 8 9:15 7
16. FC Vysočina Jihlava "B" 8 13:19 6
17. 1.SC Znojmo 8 10:25 1
18. FC Viktoria Otrokovice 9 3:23 1

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FC Hlučín
FC Dolní Benešov
3:0
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 405519
Posledních 30 dnů: 8190 | Posledních 7 dnů: 1393 | Poslední den: 202

© 2021 FC Hlučín | Všechna práva vyhrazena | david.kuban@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne