Aktuality

Áčko poprvé na jaře prohrálo

'A' tým
22.4.2023

A mužstvo FC Hlučín přišlo o jarní neporazitelnost v Hodoníně, kde v sobotním klání 25. kola MSFL prohrálo 3:2. Prajzáci sice dotáhli dvoubrankové manko, na třetí inkasovaný gól ze 78. minuty už ale odpověď nenašli.

První poločas byl ve znamení hlučínské herní převahy bez většího nápadu před brankou soupeře, žádnou větší příležitost si tak hosté nevytvořili. Naopak Hodonín spoléhal na rychlé protiútoky a po jednom z nich se objevil sám na pětce Pernica a překonal brankáře Fojtíčka.

V 57. minutě Hodonín udeřil podruhé, když zvyšoval Holek. Prajzáci se ale nevzdávají. V 69. minutě snížil hlavou po rohovém kopu Kolaska. V 74. minutě zahrávali Hlučínští fotbalisté další rohový kop, který propadl na zadní tyč k Zajíčkovi, a ten vyrovnal na 2:2.

Hlučín vstal z mrtvých, ale přesto měli poslední slovo domácí, když se v 78. minutě blýskl parádní střelou Bobčík. Hlučín podlehl Hodonínu 3:2 a utrpěl první jarní porážku.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: “Z výsledku jsem hodně zklamaný, protože jsme předvedli solidní výkon. Mrzí mě, že se zvedneme ze stavu 2:0, vyrovnáme, ale pak uděláme další chybu, kterou Hodonín potrestá a my nezískáme ani bod. Soupeř byl dneska velice efektivní.”