Áčko doma ukončilo jarní neporazitelnost Třince

19.4.2024

Hlučínští fotbalisté v pátečním mistrovském utkání 24. kola MSFL přivítali FK Třinec. Oceláři se sice brzy ujali vedení, ale Hlučín do poločasu třikrát odpověděl zásluhou Cabadaje a autora dvou branek Smékala. Ve druhé půli sice hosté snížili na rozdíl jediné branky, další recept na pevnou hlučínskou defenzívu ale nenašli. Domácí FC Hlučín se po vítězství 3:2 raduje z tříbodového zisku.

Vstup do utkání vyšel lépe Třinci, když v 8. minutě Holík nacentroval na zadní tyč, kde Ciencala hlavou předložil míč osamocenému Yakubuvi, který hlavou dopravil míč do sítě - 0:1. Hlučín odpověděl ve 22. minutě. Po rohu nakrátko pronikl Moučka do pokutového území hostů a jeho následnou střelu Cabadaj šikovně tečoval do protipohybu gólmana - 1:1.

Hlučín byl při chuti, ve 28. minutě zužitkoval krásnou kombinační akci domácích Smékal a zblízka překonal brankáře Adamušku - 2:1. Ve 39. minutě šli Prajzáci do dvoubrankového vedení, Cabadajův pokus zblízka sice Adamušku vyrazil, ale jen před nohy stejného hráče, který tentokrát místo zakončení volil přihrávku na Smékala, a ten pohodlně dopravil míč do sítě - 3:1.

Hostující trenér Hejdušek ještě v první půli zareagoval trojitým střídáním, o poločase navíc stáhl i autora jediné třinecké branky Yakubu. Druhý poločas byl ve znamení třineckého dobývaní pevné hlučínské defenzívy. Ta kapitulovala pouze jednou, když v 61. minutě po centru ze strany hlavičkoval osamocený Bolf - 3:2. V dalším průběhu druhé půle už si Hlučín těsné vedení pohlídal a získal cenné tři body.

David Levčík, trenér A mužstva FC Hlučín:  "Pro nás je to velká výhra. A to hlavně proto, že Třinec po změně trenéra nastavil nějakou koncepci. Hrají svou ligu, šest zápasů na jaře neprohráli. Pro nás to byla možná o něco větší motivace. Třinec v posledních čtyřech kolech nedostal gól, my mu dneska dali hned tři, a toho si cením. Myslím, že to bylo od nás dobré. Brzy jsme prohrávali po hloupém gólu a kluky musím pochválit za to, jak se zvedli a po hezkých akcích to ještě do poločasu otočili. Kluci si potvrdili, že fotbal hrát nezapomněli. Občas taky potřebujete štěstí, které při nás možná dneska občas stálo. Ve druhém poločase jsme byli místy pod lehkým tlakem, ale uhráli jsme to."