A mužstvo doma podlehlo Blansku 1:4

23.3.2024

Druhé domácí jarní utkání hlučínským fotbalistům nevyšlo podle představ. Svěřenci trenéra Jana Woznici po nadějném vstupu v podobě úvodní branky Mládka vyklidili pozice dobře hrajícím hostům z Blanska, kteří si z Prajzské odváží tři body za přesvědčivé vítězství 4:1.

Hlučín měl proti Blansku kladnou sérii pěti vítězných zápasů. Úvod byl pro domácí nadějný, Buchvaldek se uvolnil přes dva bránící hráče, jeho následnou střelu sice brankář Kubica zlikvidoval, ale na dorážku kapitána Mládka už byl krátký - 1:0. Blansko vyrovnalo ve 25. minutě, když se  po hlučínské ztrátě uprostřed hřiště zmocnilo míče a po rychlé akci přesně k tyči zakončoval Studený - 1:1. Dvě minuty před koncem první půle se hosté ujali vedení poté, co si střílenou přihrávku do pokutového území srazil do vlastní sítě Kobza - 1:2.

Ve druhém poločase se hlučínští fotbalisté marně snažili najít recept k vyrovnání. Trenér Woznica zareagoval posílením ofenzívy o mladé útočníky Havránka s Levčíkem, ale ani to nepomohlo. Naopak v 83. minutě potřetí kapitulovali, když po samostatném úniku skóroval Sedlák. Na konečných 4:1 pak z dalšího rychlého protiútoku zakončil střelu do prázdné branky Šedivý.

Jan Woznica, hlavní trenér FC Hlučín: „Začátek špatný nebyl, dali jsme rychle gól. Jenomže pak už to bylo o ničem. Naše hra byla bez nápadů, bez energie. Dostali jsme dva laciné góly. V poločase byla v kabině pořádná bouřka. V úvodu druhé půle jsme měli převahu, dostali jsme se do šancí. Ovšem šlo jen chvilkovou záležitost. Náš výkon neměl parametry, nezasloužili jsme si ani bod."